Notebook Batarya kullanımı

Notebook Pil Kullanımı

Günümüzde kullanılan teknolojik cihazlar arttıkça, karşılaşılan teknolojik problemlerde artmakta ve insanların genel problemleri haline gelmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle cihazlar giderek küçülmekte ve hızlanmakta, fakat ısınma ve şarj sorunlarıda aynı oranda artmaktadır.

Günümüzde satılan yeni bir notebook bataryasının ortalama şarj süresi notebookun kullandığı işlemci ve bataryanın Cell kapasitelerine göre 1buçuk saat ile 3 saat arasında değişmektedir. Bu sürenin yıllarca aynı şekilde devam etmesini sağlamak için en az haftada bir kez Notebook Bataryasını kullanmalıyız. Bataryanızı kullanmak için yapılması gereken tek şey pilinizi %100 e kadar şarj ettikten sonra notebookunuzun adaptörünü notebook tan çıkarmak ve notbookun bataryadan çalışmasını sağlamak.

Notebookunuz adaptöre bağlı iken batarya çalışmamaktadır ve batarya çalışmadığından dolayı bir süre sonra batarya içerisindeki piller kurumakta ve tekrar çalışamamaktadır. Yanı işleyen demir paslanmaz mantığı tamamen  notebook bataryaları içinde geçerli.

Notebookunuzu en az hafta bir kez adaptörden çekerek batarya kapasitesi %10 a düşene kadar kullanırsanız Notebook Bataryanızdan yıllarca aynı performansı alabilir ve sağlık bir biçimde kullanabilirsiniz. Aksi taktirde yeni notebook bataryası ihtiyacınız olacaktır.

Kaynak : Notebook Batarya – Pil

 

YORUM EKLE

Yorum yazmak icin giris yapiniz.